EmiTel Operatorzy stacji bezobsługowych. Pilne .
    sp3iym pisze:

PR jest marginalnie używane - a zabierało masę anten z puli 30.

Nieprawdą jest, że nie ma APRSu - SR3NJE, SR5NWR, SR5DRK, SR8NDU, SR4NWU, SR4DOS, jakie to są stacje ?
    Właśnie APRS pracujący na wspólnych antenach z przemiennikami 70cm

Ja już swoją argumentację przytoczyłem przy tworzeniu listy.
    Wystarczy przejrzeć forum i korespondencję jaką prowadziłem z operatorami przemienników.

Więcej w tym temacie wypowiadać się nie będę bo jest to jałowa dyskusja.
    Dyskutujcie z osobami decyzyjnymi. PZK zapłaciła za 30 anten.
    Za które w rzeczywistości? - sami sobie prowadźcie wojenki i dyskusje. To przecież można modyfikować.
    Ktoś to musiał zrobić padło na mnie.

W momencie przygotowania listy SR8Z i SR8ZA nie były we władaniu Emitela...
    A mimo to z operatorem przemiennika wtedy rozmawiałem bo chciałem podejść do tematu kompleksowo, jednak ja dostałem polecenie by zająć się tylko masztami Emitela nie INFO-TV-OPERATOR i nie RSTV.

Na liśćie nie ma (maszty obecnie we władaniu Emitela) SR8BD - Biała Podlaska, SR5O - Ostrołęka, SR5RW - Łazy/Raszyn, SR5OS - Ostrołęka, SR8Z,SR8ZA - Feliksówka, i przemienniki w Leżajsku o ile tam na tym maszcie się cokolwiek ostało.

Nie piszcie głupot, listy nie były tajne - dyskusja trwała na tym forum, telefonicznie i mailowo z operatorami. Lista też się pojawiła zdaje się na stronie PZK. Wszystko w temacie.

Andrzej. A ja mogłem dla wezła PR też przejść na jedną antenę. nie miałem od nikogo takiej propozycji.
Z tego co wiem PR spisano na straty robiąc założenia kogo "wyportkować." ZG PZK nie miał wiedzy czyje
urządzenia są na obiektach EmiTela. Ja sam w 2010 i 2011 robiłem poszukiwania właścicieli urządzeń na
podstawie wykazu otrzymanego z EmiTela. To przekazałem dla Prezesa Piotra SP2JMR. Jednak w 2012 znowu
ZG PZK ogłosił poszukiwania właścicieli urządzeń. W 2013 też ale to miały podać OT PZK, Kluby PZK jakie
i gdzie mają urządzenia. Jednak w tym momencie nikt nie porównał (moje przypuszczenie) wcześniejszych
zestawień. Wiele pozwoleń na zabudowę było załatwiene przez ZG PZK na wniosek indywidualny. Te wnioski
też były załatwione pozytywnie przez EmiTel i wydane pozwolenia dla ZG PZK. Mam, na to dowód.
Do tych urządeń jednak ZG PZK nie ma ochoty się przyznać podobnie też OT PZK (np. SOT OT-13).
Urządzenia formalnie są zapisane w EmiTelu chyba jako PZK. W sumie wielkie zamieszanie.
Nie ma co się denerwować listu były w miarę dostępne (tylko tych urządzen jakie zostały uznane, ze są
OT PZK) ale teraz już są tajne. Szkoda, ze nie ma wykazu wszystkich i tych do likwidacji.
Można wiele pisać na ten temat jednak nie jest to miejsce do rozwiązania problemu.
Należy pisać do ZG PZK ale nikt nie będzie wiedział o problemach innych. A szkoda.