Pasma używane w rajdach samochodowych

Dzięki! :-)

sp3hbf pisze:

Każdy team ustala częstotliwość osobno,na czas rajdu. Jeden kanał wspólny dla organizatora a reszta dla drużyny czy ekipy, oni zazwyczaj nie podają ani kanału ani częstotliwości na której będą pracować.zakręconyzakręcony

Rozumiem, czyli jest to pewnie coś z pasma 2m lub 70cm?

SP8LBK pisze:

Nikt normalnie myślący tego nie ujawni. Od tego zależy zdrowie a nawet życie uczestników rajdu. Wystraczy aby ktoś mało rozgarnięty zaczął wprowadzać na tych częstotliwościach jakieś zakłócenia i nieszczęście gotowe. Zajmij się nasłuchem służb wodociagowo-kanalizacyjnych.

Jakby ktoś chciał wprowadzać zakłócenia to wystarczy, że skanowałby cały czas częstotliwości i wyłapałby, na jakiej dany team "siedzi".

SQ6DXP pisze:

Czasami gdy przerwano jakiś OS, staliśmy i czekaliśmy na wznowienie, nie wiadomo było co się dzieje i ile potrwa przerwa, a nasłuchując, można by się zorientować o co chodzi i czy OS jest przerwany zupełnie, czy na godzinę itd.

Dzięki za pomoc :-)