Jak zbudować rotor
    SP8LBK pisze:


    Ja cały czas piszę o wytrzymałości a nie o wyglądzie estetycznym. Nie znam przypadku wyłamania zębów przekładni w rotorze o którym wspominasz a mam kontakt z Kolegami, którzy mają naprawdę wielkie anteny na KF i stosują te rotory.
    Ja osobiście mam 2 takie rotory a przez 14 lat prowadziłem firmę zajmującą się mechaniką maszyn nie wspominając o sterowaniach PLC i trochę ma pojęcia o czym pisze. Nasłuchowiec z SP9 niech robi sobie wymarzony rotor. Jeśli chce oszczędzić to prace konstrukcyjne będą trwały lata. Przy okazji dowie się ile kosztuje roboczogodzina tokarza czy frezera. Do obracania dużych anten np. na KF nie wystarczy wiedza zdobyta na forach internetowych.


SP8LBK.

Andrzej, czy ten post ma być zachętą do kupna gotowców, jeżeli tak to popieram Ciebie. Nie dlatego żeby innym kolegom odbierać zapał do zrobienia swojego rotoru, zapewne nim taki rotor powstanie i będzie zdolny do jakichkolwiek pozytywnych działań to minie parę sezonów a propagacja jest super.
Koledzy podają kolejne przykłady ciekawych różnych przekładni tak jakby zapomnieli że rotor to nie jest sama przekładnia a gdzie reszta ????
Jak będzie cieplej to rozbiorę mój rotor celem konserwacji zrobię zdjęcia i tu je wkleję żeby pokazać jak co niektórzy z towarzystwa głęboko tkwią w błędzie.
___________
Greg SP2LIG


  PRZEJDŹ NA FORUM