Jak zbudować rotor
    sq9mda pisze:

      SP8LBK pisze:

      SP95094KA
      Też umiem szukać katalogówwesoły
      Widzę, że masz pojęcie o czym piszesz, to policz kolegom zaprezentowyny układ z tym silniczkiem i najmniejszą przekładnią, o wielkości 025, która ma wałek wyjściowy 11mm. Zakładamy przecież, że robimy mały, zgrabny mechanizm.
      1. Jaki moment obrotowy uzyskasz na wale wyjściowym?
      2. Jaki uzyskasz współczynnik bezpieczeństwa fs2 dla przekładni?
      3. Czy ta przekładnia wytrzyma pracę z anteną o pow. 0,3m2, czyli tyle ile ma trzypasmowy 3el beam albo 2 delta?
      4 Ile detali trzeba wytoczyć i wyfrezować aby to cosik można byłoby nazwać rotorem?


    Sugeruję otworzyć rotor z Żyrardowa i obejrzeć co jest w środku. Zwróć proszę uwagę na średnicę ślimaka, ślimacznicy, a w szczególności na podparcie łożysk ślimaka. Jeżeli znasz się Andrzej na mechanice to możesz się zdziwić.
    Robert

Robert.
Ja cały czas piszę o wytrzymałości a nie o wyglądzie estetycznym. Nie znam przypadku wyłamania zębów przekładni w rotorze o którym wspominasz a mam kontakt z Kolegami, którzy mają naprawdę wielkie anteny na KF i stosują te rotory.
Ja osobiście mam 2 takie rotory a przez 14 lat prowadziłem firmę zajmującą się mechaniką maszyn nie wspominając o sterowaniach PLC i trochę ma pojęcia o czym pisze. Nasłuchowiec z SP9 niech robi sobie wymarzony rotor. Jeśli chce oszczędzić to prace konstrukcyjne będą trwały lata. Przy okazji dowie się ile kosztuje roboczogodzina tokarza czy frezera. Do obracania dużych anten np. na KF nie wystarczy wiedza zdobyta na forach internetowych.


  PRZEJDŹ NA FORUM