Packet Radio, Dlaczego ta emisja umarła?
Hej.
Cieszę się że jest niezły odzew.
Jeśli mój TNC-2 lub PK-232 da się skomunikować z PC-tem poprzez przejściówkę USB - RS i jeśli moja Policyjna Motorola nie zardzewiała, to postawię przynajmniej mailbox / digipeater na 144.800. Tam słychać jakieś pakieciki - pewnie APRS. To by było 10W i 3x5/8. Powinno być słychać.
W międzyczasie zamówiłem na Allegro Linksys WRT54GL v 1.1 z takimi większymi antenkami, niestety oprócz wgrania firmware do Hamnet, potrzebny jest dosyć nietypowy kwarc 19.6608 MHz, żeby to przestroić na amatorski zakres 2.3 GHz
Wysłałem zapytanie do tajwańskiego brokera o ofertę na 5 szt. Gdybyśmy chcieli rozwijać Hamnet w oparciu o Linksysy, to tych kwarców potrzeba będzie sporo. Może ktoś ma dojście, do niedrogich kwarców na zamówienie?
Jeśli Linksysa można upolować za 50 - 100PLN, to kwarc za ponad 60 zł z Omigu to jakaś aberacja.
Zapisałem się na nasze hamnetowe forum. Może się coś uda ruszyć.

Swoją drogą, to TNC-2 to już archaizm. Kiepski modem i całość rżnie dużo prądu (Z-80, Eprom, Statyczny ram etc.)
Chyba ktoś wymyślił odpowiednik funkcjonalny TNC-2 na nowocześniejszych kostkach np Atmel AVT, czy nawet modułach Arduino?

Mnie się podobało PR 300 bps na KF jako emisja do qso czyli chat (Convers).
Nie rozumiem dlaczego nadal jest zywy wielce archaiczny RTTY a taka fajna emisja umarła.
Działam czasem na BPSK i podobnych wynalazkach, tylko te emisje są jak RTTY - simplex. Piszesz czy nie, nośna musi stać, brak protokołów zapewniających bezbłędność przepływu danych - to bez sensu. PR pod tym względem jest genialne.


  PRZEJDŹ NA FORUM