FT-736R CAT
Prawidłowa rozpiska kabla.

Manuala mam i już go dawno czytałem, te ww. strony też znam, do czego które wejście służy też wiem, ale nie wiem dalej, która wersja jest prawdziwa, a nie chcę sobie uwalić radia, bo komunikacja idzie po TTL'u, więc całkiem możliwe, że idzie prosto do procesora, który mógłbym potencjalnie uszkodzić (schematów radia nie analizowałem).

Dlatego dalej proszę kogoś kto to ma fizycznie podłączone, aby mi to zweryfikował i potwierdził właściwą wersję.

Kolega SQ9JXB podał link, który ma się nijak do instrukcji obsługi, więc dalej nie wiadomo jak to jest naprawdę i komu mam wierzyć, a radio zapięte wg instrukcji obsługi nie działa.
Na dodatek próbowałem ręcznie zagadać z radiem za pomocą terminala i odpowiednich sekwencji i radio też nie reaguje (być może radio jest uszkodzone, tego nie wiem, bo pewnie jestem jego 5-6 właścicielem, a kol. od którego odkupiłem z CAT'a nie korzystał).

Co więcej zapiąłem wtyczkę na analizator logiczny i ciekawe jest jak fldigi/hamlib próbuje go zainicjować, najpierw kilka razy stara się włączyć CAT'a wysyłając 5 bajtów z zerami (CAT ON), a jak mu się to nie udaje to stara się go wyłączyć wysyłając kilkukrotnie sekwencję (00 00 00 00 80)hex (CAT OFF).

PS.
Tak, wiem, że 4800 i 2 bity stopu ;-)