Założenie klubu krótkofalarskiego
[quote=SP8LBK][quote=SQ8OQE][quote=SP8LBK]
    SQ8OQE pisze:

SP8LBK pisze:

Marku masz i nie masz racji. Jeśli klub ma być wirtualny, bez siedziby i żadnego majątku to masz rację.
      Jeśli klub jednak ma miec siedzibę a w nim radio, meble i inne pudełka to sa już koszty i majątek. Każda rzecz znajdująca się w klubie powinna być ujęta w ewidencji z podanym źródłem pochodzenia.
      Nawet 3 osobowe stowarzyszenie ma takie same obowiązki jak nawet 1-osobowa firma.
      Wiem, że jest to dziwne ale takie mamy obowiązki a wszystko jest cacy ale do czasu.

a jakie to ma znaczenie w kontekście przynależności, lub nie, danego klubu do PZK. ?

Wyoraź sobie klub PZK/LOK/ZHP mieszczący się w budynku szkoły. Szkoła dała umeblowanie, kupiła radia i anteny itd. Znaczna ilość innego sprzętu jest przyniesiona do klubu przez członków. W klubie jest także sprzęt otrzymany z PZK/LOK/ZHP.
Szkoła prowadzi ewidencję sprzętu w tym także tego, który przekazała na potrzeby klubu. Robi co roku inwentaryzację. To samo robi PZK/LOK/ZHP
Tu nie ma znaczenia sama przynalezność klubu lecz fakt własności, czyli kto wyposażył pomieszczenie klubowe.[/quote]

aniołekaniołekaniołek

Rozumiem, że klub (każdy?) należący do PZK jest przez to PZK wyposażany w sprzęt. Tak to rozumiem (inaczej wypowiedź kolegi jest bezpodmiotowa). To zmienia postać rzeczy w dyskusji o potrzebie przynależności klubu do PZK.[/quote]

Wybacz Tomku ale nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem.[/quote]

To ja ci powiem co napisałeś:
- ktoś chce założyć klub
- ktoś inny mówi mu, że może to zrobić z PZK albo bez PZK
- ty na to powiadasz, ze przedmówca sie myli i nie myli w tym samym czasie bo zależy czy klub ma siedzibę czy nie ma
- ja na to pytam CO MA DO SIEDZIBY LUB JEJ BRAKU przynależność do PZK
- ty mi na to, że jak klub ma siedzibę, to musi należeć do PZK bo ma w nim sprzęt OTRZYMANY Z PZK

I tak to Zenon wyprzedził żółwia. Przyczyna wyprzedziła skutek. To tyle w tym wątku.