Założenie klubu krótkofalarskiego
    SQ8OQE pisze:

SP8LBK pisze:

Marku masz i nie masz racji. Jeśli klub ma być wirtualny, bez siedziby i żadnego majątku to masz rację.
      Jeśli klub jednak ma miec siedzibę a w nim radio, meble i inne pudełka to sa już koszty i majątek. Każda rzecz znajdująca się w klubie powinna być ujęta w ewidencji z podanym źródłem pochodzenia.
      Nawet 3 osobowe stowarzyszenie ma takie same obowiązki jak nawet 1-osobowa firma.
      Wiem, że jest to dziwne ale takie mamy obowiązki a wszystko jest cacy ale do czasu.

a jakie to ma znaczenie w kontekście przynależności, lub nie, danego klubu do PZK. ?

Wyoraź sobie klub PZK/LOK/ZHP mieszczący się w budynku szkoły. Szkoła dała umeblowanie, kupiła radia i anteny itd. Znaczna ilość innego sprzętu jest przyniesiona do klubu przez członków. W klubie jest także sprzęt otrzymany z PZK/LOK/ZHP.
Szkoła prowadzi ewidencję sprzętu w tym także tego, który przekazała na potrzeby klubu. Robi co roku inwentaryzację. To samo robi PZK/LOK/ZHP
Tu nie ma znaczenia sama przynalezność klubu lecz fakt własności, czyli kto wyposażył pomieszczenie klubowe.