BMW Business C53 e39 wide - 65.12-6 Becker
    SQ6RDY pisze:

To radio ma I-Bus, jego sterownikiem/transceiverem jest mały scalaczek ELMOS 10020B ulokowany na środku po prawej stronie płyty.
    Jeżeli padły końcówki mocy audio (dość częsta wada w tym sprzęcie niestety), to ratuje tylko wycięcie uszkodzonej struktury i proteza na jakimś innym scalaku, na przewodach albo na jakiejś małej PCB, o ile miejsce w środku pozwoli. Bardzo irytująca robota szczerze mówiąc...

Nie trzeba wycinać tej struktury. Można narobić więcej szkody niż potrzeba. Najlepiej przeciąć ścieżki przy samym układzie (najlepiej miniaturową frezarką). Jeden układ to dwa kanały. Można wyprowadzić sygnały niskopoziomowe do wzmacniacza (wzmaka???) lub umieścić wewnątrz układ scalony wzmacniacza 2-4 kanałowego z kilkoma niezbędnymi elementami. Są osoby które coś takiego robią, ogłaszające się na znanym portalu.
Tak jak napisał Kolega SQ6RDY bardzo częsta usterka.