Dwóch pijanych podsłuchiwało komunikaty policyjne
Czy ja wiem czy nie szkodliwe, mają tą zaletę że nie można nadawać czyli przeszkadzać służbą, ale informację które tam można usłyszeć można wykorzystać i to już jest szkodliwe ( mam tu na myśli przypadki w.w ). Napisałeś że miałeś możliwość słuchania tu i tam (chyba jak każdy wtajemniczony jęzor ) ale my te informacje zachowujemy dla siebie i taka jest różnica więc moim zdaniem skaner na swój sposób też może być szkodliwym narzędziem. Druga sprawa że część winy spada również na polskie prawo które zezwala na nasłuch i sprzedaż urządzeń. Masz rację zgubienie urządzenia powinno być np. karalne ale może nie aż tak bardzo, dotkliwszą karą byłoby np. ograniczenie licencji w mocy i częstotliwościach, wyeliminowało by to moim zdaniem przypadki kupna sprzętu przez uprawnionych, a później odsprzedaży na czarnym rynku z zapewne dużym zyskiem przy takiej prohibicji. Ewentualnym rozwiązaniem mogły by być skanery z częstotliwościami tylko na pasma amatorskie, co w pewnym stopniu zachęciłoby niektórych słuchaczy do zagłębienia się w nasze hobby.
Pozdrawiam cool