CRK-10A 40m 3W TRX
witam,
jak dla mnie, nie liczac samego pomysłu, jeden istotny problem który kładzie cały projekt. BRAK VFO!!!!
To jest QRP, chociazby 10 khz ale VFO. z pewnościa ograniczeniem jest zastosowanie filtru kwarcowego i z tego powodu trzeba zostac na dedykowanej QRG. kiedys próbowałem zastosować kwarc w obwodzie wejsciowym. jest nawet takie rozwiązanie chronione patentem ale nie bylem za dobrze oprzyrzadowany i problem mnie pokonał.
ale sama idea + kompletny kit fajna sprawa.
szkodaże projektom AVT brakuje dobrego supportu i powtarzalności konstrukcji..
I na koniec.
ponieważ zgodnie ze swiatowym trendem CW została skazana na banicję i jest generalnie w odwrocie /młodzież krótkofalarska nie chce sie jej uczyć a Baofengi i Wouxuny 2m FM skutecznie ją wyparły/ generalnie kity CW pozostana taka niszowa zabawa z tendencją do wymarcia. WIELKA SZKODA - CW oczywiście - bo ze swojej natury /prostota konstrukcji i łatwośc wyjścia w eter przy wyjątkowej skuteczności przez wiele lat była najskuteczniejsza technika operatorska i rozbudzała emocje u każdego początkujacego.

powodzenia
jacek sp9ikf