TRX Home Made 80,40,20 jaki?
Z tym wymogiem wielopasmowości może być kiepsko. To wyklucza proste konstrukcje, poza homodynami.
Możesz sobie zrobić pilgrima w oparciu o gotowy moduł Pilgrim rozprowadzany przez DW-Radio na Allegro, ale on kosztuje 220.- zł. Do tego trzeba sterownik, syntezę i końcówkę mocy z driverem, bo płytka daje sygnał nadajnika tylko 0.2V pp. W odbiorniku obok słychać, ale qso na tym nie zrobisz.
Ta płytka nie wymaga żadnego strojenia, a odbiornik chodzi zupełnie przyzwoicie bez filtrów wejściowych i przedwzmacniacza, na wszystkich pasmach.
Właśnie buduję takiego Pilgrima ze sterownikiem z ekranem dotykowym na niedrogim chińskim module, ale to dla czystej zabawy w konstrukcję, a nie ze względów finansowych.
Jak byś nie kombinował, to TRX-a wielopasmowego, łatwego do zrobienia nie zrobisz w granicach 500.- PLN.
Tak jak koledzy pisali, trzeba upolować sprzęt z lat 70-tych w stylu TS-520, Uniden 2020, FT101, z analogową skalą i już tylko 3 lampy w środku.
Unidena widziałem na Allegro za 600PLN. Zresztą mam takie radio, do dziś sprawne, ale jak zerkniesz na moją biografię na www.qrz.com, to zobaczysz powód, dlaczego tego radia się nie pozbędę.

Bywają też radia amatorskiego wykonania, np. wg sp5ww. Za 350 - 500 PLN kupisz nowego Kacpra na 3.5 lub na 7MHz, tyle że pasmo 7MHz - niezwykle użyteczne jest niedostępne dla twojej licencji. Może warto zdać egzamin na 1 kategorię. Wtedy radio na 7MHz wystarczy Ci na pierwsze setki QSO zarówno krajowe jak i zagraniczne, również DX. To chyba najbardziej uniwersalne pasmo.  PRZEJDŹ NA FORUM