Na które pasmo postawić ?
Gdzie robicie DX ?
    sp4jfr pisze:

Nie polecam rotorów TV bo u mnie nie sprawdził się rotor Conrada dla dość lekkiej anteny HexBeam. Wiatry rozwaliły w nim przekładnię.

Ja mam całkowicie inne zdanie podparte własnym doświadczeniem i praktyką dot lekkich rotorów od anten telewizyjnych. Od ponad 20 lat(w tym CB)używam z powodzeniem bardzo lekki rotor do anten telewizyjnych, jest to japoński rotor R-7000. W/w rotor obraca 8m maszt z rury alu fi 60mm razem z antenami a na nim były już antena Yagi 5elem, dopil obrotowy KR teraz jest dwuelementowa Delta Loop MB7PL,rotor jest umiejscowiony na dole masztu z boku. Bezawaryjna długa żywotność jest uzależniona od umiejscowienia rotoru. Jeżeli będzie umiejscowiony u góry masztu pod anteną żywotność jego ze względu na szkodliwie działające siły po osi i po promieniu nie wróżą długiej żywotności rzeczonego ale umiejscowienie rotoru na dole masztu i z jego boku gwarantują to co napisałem wyżej. W tej pozycji na rotor nie działają w/w szkodliwe siły.