Balonowa Baza Wiedzy, linki do informacji, archiwum
Ja lubię programowanie mikrokontrolerów natomiast nie za bardzo mam czas na lutowanie elementów SMD, robię to ale ciągle mi coś ginie na stole lub w odkurzaczu wesoły wesoły
Do pracy nad oprogramowaniem trackera potrzebny jest programator i kompilator, można stosować Arduino 1.05 lub np. ja stosuję MS Visual Studio (Arduino Ide for Visual Studio). Język programowania to np. C lub C++.
Programator (np.http://www.fischl.de/usbasp/) łączy się z procesorem trackera np. poprzez USB/SPI. Zaawansowani programiści mogą stosować też JTAG Debugging.
Przyda się zewnętrzna antena GPS do testowania układu.
Dla początkujących polecam gotowe zestawy Arduino do nauki programowania.
http://starter-kit.nettigo.pl/

Przeliczanie wsp: http://vbest.com.pl/gps?zoom=6&lat=51.0746&lng=18.664284&mt=ROADMAP#przesun

Przed startem balon wyważamy. Wyobraźmy sobie kulkę lodu w wodzie. Jeśli położymy ją na dnie, to z tego powodu, że jest to woda zamarznięta z powietrzem, zacznie się wznosić do góry, wypłynie na powierzchnie z pewną prędkością. Jest lżejsza od wody, pozostaje na powierzchni. Jeśli przyczepimy do niej balast to utonie, jak damy taki mały balast to może będzie pływać tuż pod powierzchnią. Jeśli od dna do góry kulka z małym balastem popłynie powoli i zatrzyma się tuż pod powierzchnią to jest to idealne wyważenie. Dlaczego zatem wznosi się do pewnej wysokości? Bo we wzrostem wysokości spada ciśnienie zewnętrzne, i maleje siła wyporu. Jak 'siła ciągu' będzie +2 gramy to nie pęknie na górze.


  PRZEJDŹ NA FORUM