Kontakt ARISS w Ostrowie Wielkopolskim
Witajcie ponownie. Jarku, Sławku i pozostale osoby spod bandery SP3POW. Nie ukrywam, że też mi się z Wami doskonale współpracowało jako Mentor ARISS Europa. Piszę to tym bardziej bo mentorowalem w tym samym czasie trzem szkołom i z każdą współpraca była bardzo dobra. Muszę jednak przyznać iż prowadzenie takiej grupy w której jest bardzo wiele pracujących osoób jak Wy, to przyjemość i gratuluje takiego zespolu. Byliście bardzo puntualni w realizacji kolejnych zadań i przygotowywaniu dokumentów. Dziękuję, to znacznie ulatwiało mi prace Mentora i bardzo miło mi się Was sprawozdawało na naszych telekonferencjach mentorskich. Myślę iż teraz czujecie satysfakcję "zrezygnowania" z terminu we wrześniu?

Piszę w imieniu swoim jaki i drugiego Mentora ARISS przyznanego dla Waszego kontaktu - Petera Koflera. Wiem też iż w kuluarach, jak i dla każdej innej łączności ARISS, nad zgodą i zaplanowaniem łącznosci pracował cały sztab ludzi z calego Świata w ramach ARISS. Sławku dziękuje Ci za liczne nocne rozmowy i za wspólnie prowadzone testy z Wami. Myślę, że pozwoliły, one zrozumieć wiele problemów związnych z aktualną komunikacją z ISS, co prawdopodobnie omówimy na wykładzie w czasie 4. konferencji ARISS w bloku technicznym. Moze inni do tego też się dołaczą ze swoim obserwacjami i nasłuchami?

Zrobiło mi się niezmienie miło (jestem członkiem 27 OT PZK), gdy zupełnie niedawno, uświadomiłem sobie coś, co być może dla innych, było od dawna oczywiste. Najpierw SP3PGZ z Koła, a teraz Wy jako SP3POW z Ostrowa Wielkopolskiego = drugi kontakt ARISS w ramach 27 OT PZK, a tym samym i dla Wielkopolski. Gratulacje!

Mało tego, jeśli dobrze liczę, to był to pierwszy udany i to bezpośredni szkolny kontakt ARISS w 2014 roku, otworzyliscie z wielka pompą, pdoobnie jak to SP5PMD z Żuromina, dwa lata temu w 2012 roku.

Na dalsze statystki które to było wydarzenie na Świecie i która to była łączność musicie niestety poczekać.

Gratuluje "zgranej paczki" i sukcesu oraz tego, że znów my Polacy rozmawialiśmy z Japończykiem i to nie byle jakim...aż Wam zazdroszczę. Dr inż. Koichi Wakata KC5ZTA (Exp 38), "wielka postać", mimo iż dopiero będzie dowódcą 39 ekspedycji! Swoją drogą ciekawe jak tam mrowki? wesoły