Poszukiwana osoba !!
    Jarek_02 pisze:

Na alledrogo rynku oszustów się takich rzeczy nie kupuje.

To jest temat, którego nie da się rozwiązać, dopóki po tej planecie będą chodzić na dwóch nogach oszuści i złodzieje.
Dwa lata temu kupiłem na Allegro laptopa dla sąsiadki. Laptop przyszedł uszkodzony, bo WIN XP, WIN 7, a nawet Linuks się zawieszał. Sprzedawca twierdzi, że wysłał sprawny, że może w transporcie się coś uwaliło.
Może..?...!
A, może nie ?

I teraz opiszę Wam jak wyglądało postępowanie zgodnie z przepisami prawa tej chorej Polski, gdzie ja te wszystkie przepisy mogę conajwyżej za przeproszeniem wrzucić do kibla.

1.Sprawę zgłosiłem na Allegro, a władze Allegro odesłały mnie na policję.
2.Policja spisała protokół (no coś przecież trzeba było pokazać, że sie robi) i sprawa ciągnęła się ponad pół roku !!!
3.Ostatecznie otrzymałem odpowiedź, że z przyczyn trudnych do ustalenia nie można wskazać winnego podmiotu.
4.Wystawiłem sprzedawcy negatywny komentarz i tu zaczął sie kolejny problem bo sprzedawca wniósł do władz Allegro sprzeciw, że komentarz jest niesłuszny, bo niby na jakiej podstawie stwierdzam, że wysłany laptop był uszkodzony.
5.Władze Allegro nakazały mi usunąć negatywny komentarz.

I w taki oto sposób stałem się właścicielem bubla.
To dobrze, że ten sprzęt kosztował 1000 zł.
A, jakbym kupił sprzęt, który kosztował by 10 tys. zł ?

Na podstawie w/w doświadczeń nie widzę żadnych przepisów, które mogłyby cokolwiek zrobić w tym zakresie.
I na tym żerują oszuści. Czyli, na ukrytych wadach, których nikt nie jest wstanie udowodnić.