Bezprawie
    SP8LBK pisze:

    Jacku sam piszesz, że u was trzeba obowiązkowo chodzic i płacić za kursy. Każdy egzamin też kosztuje. Obowiązkowa praktyka musi się odbywać w klubie. Sam napisałeś, że nie można przyjść na egzamin prosto z ulicy, zapłacić i wyjść z pozwoleniem najwyższej kategorii. Zaczynacie od przysłowiowo, przedszkola.
    To są te właśnie ograniczenia.
    U was wymyślono tak. W innym państwie jeszcze inaczej a u nas, ktoś, kiedyś wymyślił 10 letni staż aby samodzielnie zdobyć większe doświadczenie. Faktem jest, że tylko życie zweryfikuje takiego operatora.
    Jacku, masz 100W w 3-el beamie to u naszego korespondenta prawie to samo na S-metrze co moje 500W w dipolu a może znacznie lepiej.


Przykro mi, Andrzej, widzieć takie Twoje wpisy. Ty na prawdę nic nie rozumiesz i, co gorsza, nie chcesz zrozumieć. Wydaje mi się, panowie, że dalsze przekonywanie Andrzeja nie ma sensu. Pozostaje zostać z nadzieją, że ministerstwo do kosza wrzuci te durne propozycje PZK i innych.

Przy okazji: system brytyjski dokładnie wyłuszczony przez Jacka uważam za jasny, czytelny i nie narzucający dużych ograniczeń. Koszty to nie jest ograniczenie, bo są niewielkie, nieporównywalne na przykład z ceną TXa. Na kursy chodzić też nie trzeba.


  PRZEJDŹ NA FORUM