Bezprawie
Tak. Potwierdzam, taki zapis jest w ministerialnym projekcie rozprządzenia. Czy tak będzie w opublikowanym kiedyś rozporządzeniu teraz trudno wyrokować.

Kolego Tomku SQ8OQE. Nie mam zamiaru nikogo obrażać ale uzmysłowić, że moc 1,5kW wymaga i anten i wiedzy operatorskiej. Nie szkuką jest aby mnie słyszał cały świat, którego ja nie słyszę na swoim dipolu czy jakimś patyku a nawet 3-el. beamie.
Sztuka jest mieć średnie RATE pow. 100qso/godz
Sztuką jest odbierać i logować w jednej minucie 2-3 stacje.
Sztuka jest szybkie i płynne rozładowanie PI-UPu
Sztuką jest fizycznie wytrzymać 24h non stop pracując w zawodach.
Zwróć uwagę, że stacja o mocy 1,5kW stoi na częstotliwości, jest stacją RUN i nie liczy na palcach kropek i kresek ani nie "duka" wyrazów tylko nap... czyli robi QSO.
Jeśli nie pracowałeś a wiem, że nie pracowałeś w żadnych liczących na świecie się zawodach to trudno jest dyskutować.
I napiszę o sobie. Podobno jestem dobrym operatorem CW i SSB. Od ponad 35 lat pracuje w zawodach. Od ponad 25 lat mam pozwolenie, najpierw na 750W a obecnie na 500W. I wiesz co? W zawodach pracuję zawsze pod znakiem indywidualnym i obecnie 99% w kategorii LP, czyli do 150W a wiesz dlaczego? Nie mam obecnie dobrych anten odbiorczych i nie chcę w clustrze przeczytać wpisu w stylu - NO RX czy WOOD EAR, bo cóż z tego, że będzie mnie wołało dziesiątki stacji z NA czy Japoni o których ja nie będę miał nawet pojęcia.
Teraz rozumiesz co oznacza praca w zawodach z mocą 1,5kW a jeśli nie do wpadnij w czasie zawodów do kolegów, którzy są niedaleko http://sp3key.com/jhf/z_wizyta/sp8cur/ Te wielkie anteny nie służą tylko do przeniesienia mocy 1,5kW ale przede wszystkim do odbioru caszem bardzo słabych sygnałów wołających stacji. Nawet stacji QRP z Japonii, która ich słyszy. Tu należy przeliczyć swoje możliwości na zamiary a nie odwrotnie.


  PRZEJDŹ NA FORUM