Bezprawie
Zaczynacie pisać bzdury.
Każdy może uzyskać pozwolenie dodatkowe i znak kontestowy czy okolicznościowy bez względu na swój staż posiadania zezwolenia podstawowego.
Warunek jest tylko jeden. To dodatkowe pozwolenie zmienia TYLKO ZNAK a nie zmienia innych warunków zawartych w pozwoleniu podstawowym, czyli nie zmienia też limitu mocy.
Wystarczy przejrzeć wyniki jakiś zawodów w kategorii LP czy QRP i zobaczycie tam znaki kontestowe, co można sprawdzić na qrz.com. Okaże się, że taki operator posiadający pozwolenie na HP w zawodach używa znaku kontestowego i pracuje z mocą wielokrotnie mniejszą.
Znam wiele przypadków kiedy przy składaniu wniosku o pierwsze w życiu pozwolenie, zaraz po otrzymaniu świadectwa operatora, wnioskodawca składał drugi wniosek o pozwolenie dodatkowe na znak kontestowy.
To jest tylko kwestia kasy w jakiej formie wnioskujemy do UKE.

Co się tyczy pracy pod znakiem okolicznościowym z terenu, zamki czy parki itp.
Sprawa jest banalnie prosta i odpowiedziałem w pierwszym zdaniu. W pozwoleniu dodatkowym zostaje tylko zmieniony znak a nie adres zainstalowania stacji. Tak więc praca spoza adresu wymienionego w pozwoleniu podstawowym jest nielegalna.
To jest proste jak budowa cepa i wystarczy czytać ze zrozumieniem co zostaje zmienione w maszym pozwoleniu i nie kombinować.

Od razu odpowiem na jeszcze nie zadane pytanie wesoły
Pozwolenie na znak SN0HQ nie jest pozwoleniem na znak kontestowy lecz okolicznościowy i jest wydane na okoliczność corocznie, w drugi pełny weckend lipca odbywających się zawodów IARU. W innym terminie nikt tego znaku nie usłyszy na pasmach.


  PRZEJDŹ NA FORUM