Bezprawie
    SQ8OQE pisze:

    rozumiem, ze skrocenie okresu 10 lat i uzyskanie prawa do wyzszej mocy wczesniej, niz o 10 latach jest rowniez niemozliwe.
    Wydaje mi sie, ze wlasnie doszlismy do definicji tematu tego watku - czy to nie jest bezprawie ?? Nowicjat u karmelitanek trwa krocej.

    pozdrawiam


Pozwólcie kilka słów o zarządzeniu Prezesa UKE, o którym się tu dyskutuje.

Po pierwsze, zarządzenia tego nie sposób znaleźć na stronach UKE, nie ma go w isip-ie. Mnie się przynajmniej nie udało ich tam znaleźć, czy ktoś może ma sznurek do tego?

Po drugie, jeżeli to zarządzenie faktycznie zostało wydane w takiej treści, jak jest na stronach PZK, to powinno zostać jak najszybciej zmienione. W zarządzeniu używana jest nazwa "znak kontestowy" - ale w języku polskim nie ma takiego słowa. Jest "kontestować" - znaczy to, mniej więcej, "zaprzeczać" lub "negować". Żeby prezes urzędu publicznego pisał nie po polsku - to woła o jakąś reakcję! Gdyby użyto sformułowań polskich (np. znak do zawodów, znak do konkursów, znak do zawodów i/lub konkursów) - byłoby prościej.

Po trzecie, warunek otrzymania tego pozwolenia konkursowego moim zdaniem jest nielogiczny i niezgodny z Konstytucją. Nielogiczny, bo niby dlaczego osoby z mniejszym od 10 lat stażem mają nie startować w zawodach? Albo startować, ale QRP? Niekonstytucyjny, bo wyraźnie dyskryminuje część krótkofalowców. Nie chodzi tu o rozróżnienie doświadczenia, tylko o okres posiadania pozwolenia radiowego. Nieważne, czy się jest aktywny, czy nie. Nieważne, czy się bierze udział w zawodach i uzyskuje dobre wyniki, czy nie. Nieważne, czy się ma doktorat z elektroniki, czy nie. No i niby dlaczego 10? Bo liczymy w systemie dziesiętnym?

Myślę, że zauważono już to, co powyżej opisałem, bo jest projekt nowego rozporządzenia - tym razem już ministra - bez tego śmiesznego ograniczenia mocy. Kiedy ono wejdzie w życie - trudno zgadnąć. Dlatego i tak się zastanawiam, czy nie wystąpić o znak do zawodów, a w razie odmowy zaskarżyć taką decyzję do sądu. Do magicznych 10 lat mam jeszcze 7!


  PRZEJDŹ NA FORUM