Krótkofalowcy w TVP Regionalna [poniedziałek 9.12]
Zapraszamy do oglądania!
Arku SQ8NQS, bardzo dziękuję za to co napisałeś.
Serce raduje się czytając tak mądre wpisy, pod którymi podpisuję się obiema rękami.
Kiedyś taka postawa była dla zdecydowanej większości naturalną, dziś już niestety nie i argumenty z innych organizacji jak widać nie trafiają.

Wracając do tematu tego wątku - informacje z pierwszej ręki:
1. Zaproszenie do audycji w TVP było nagłe, dzięki wcześniejszym wieloletnim kontaktom Piotra SP2JMR z TVP przy różnych okolicznościach. Dobrze, że takie kontakty wcześniejsze były i przypomniano sobie o PZK jako OPP, bo...
2. Tematem cyklu programów "Zapraszamy na kawę" są spotkania z przedstawicielami organizacji pożytku publicznego, organizacji służących społeczeństwu, podtemat: społeczna przydatność hobbystów. Dlatego wszystkie inne wątki były prawie niemożliwie do przemycenia.
3. Dzięki wcześniejszej krótkiej rozmowie przed wejściem na antenę udało się Piotrowi i Tomkowi przekazać Prowadzącym program kilka informacji o naszej społeczności (m.in. o liczbie krótkofalowców w SP i członków PZK, co na początku powiedział Redaktor). Redaktorzy nauczyli się poprawnie wymawiać słowo krótkofalowcy, nie padało słowo krótkofalówki... bardzo szczęśliwy
4. Udało się zorganizować telemost z Wrocławiem - też z wybranym przez TVP tematem DASR.
5. Normą jest, że Prowadzący program mają pytania wydrukowane na tzw. rozkładówce i muszą ściśle trzymać się scenariusza. Dlatego nie ma mowy o naszych pobożnych życzeniach mówienia o czymś innym niż zawierają te pytania, a i tak udało się w kilka pobocznych tematów na moment wejść.
6. Program miał ograniczony czas (na szybko przygotowane krótkie wejścia) i cieszmy się, że była poruszana tematyka dobrze przez naszych Kolegów przedstawiona. To nie była audycja popularnonaukowa, w której jest np. 45 minut czasu na wiele tematów.

Reasumując:
Bardzo dobrze, że udało się pojawić w TVP i przybliżyć w wybranym obszarze nasze hobby.
Bardzo dobrze, że nie pokazano krótkofalowców jako sensacji w stylu, to ci, którzy zakłócają innym służbom pracę w eterze, to sibisci szkodzący nam 19 kanale, itp.
Nie przejmowałbym się słownictwem, które czasem padało, bo to przecież nasz slang i jak było widać nawet Redaktorzy prowadzący z uśmiechem go stosowali szybko ucząc się. Jak ktoś zechce, to znajdzie więcej informacji o nas w Internecie.

Jeszcze raz wielkie podziękowania za udział w programie w studiu warszawskim TVP dla wiceprezesa Polskiego Związku Krótkofalowców Piotra SP2JMR i Tomka SP5CCC, a w studiu we Wrocławiu dla krótkofalowców skupionych wokół Dolnośląskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej PZK Roberta 3Z6AET i Michała SQ6???