Dot. wzmacniacza mocy na lampkach typu Gu 813
Potroniuszu, gdybyś czytał uważnie to dowiedziałbyś się, że facet reanimował stary 25 letni wzmacniacz, nie ingerując jeśli nie było takiej potrzeby w jego oryginalną fabryczną konstrukcję a zachowując oryginalne parametry.
Ten PA był używany jeśli dobrze zrozumiałem na statku i jak sądzę miał być niezawodny 24/24h i 7 dni w tygodniu bez względu na pogodę. Chyba założeniem konstruktorów było to, że tylko torpeda albo bomba mogłaby go uszkodzić.
Tak samo wielu ludzi robi to obecnie ze starymi samochodami.
A podałem to jako przykład bo są tam schematy zasilacza i stopnia mocy z opisami.
Niestety ale przy napięciu anodowym 3kV nie zrobimy w warunkach amatorskich wzmacniacza 500-1000W OUT i jeszcze w jednej obudowie z zasilaczem w wersjii mini. Tego sie nie da nawet ze względu na wymagana moc trafa, wielkość elementów pi-filtra, bo montujemy go z takich części do jakich mamy dostęp.