Radiostacje na polskich statkach w latach 60-tych
Co piszczało w kabinie radiooficera 50 lat temu?
Witam wszystkich,
w ślad za poprzednim wpisem, choć trochę odbiega to od radiowego tematu, chciałbym pokazać Kolegom, którzy interesują się morzem link do strony, na której znaleźć można kilka tysięcy (chyba) zdjęć statków z okresu międzywojennego i po II wojnie światowej. Osobiście bardzo lubię ten okres historii żeglugi, gdy statki były jeszcze piękne, a praca na morzu zawierała pierwiastek egzotyki i romantyzmu. Dziś niewiele przetrwało z tych czasów kiedy na morzach przeważały tzw. „trójwyspowce” – zapomniany dziś i niekontynuowany już kierunek morskiej architektury. -
http://www.photoship.co.uk/Browse%20Ship%20Galleries/

Pozostając off topic – Przypadkowo natrafiłem gdzieś w necie na notkę o Bohdanie Sienkiewiczu:

„Redaktor Bohdan Sienkiewicz ma 81 lat. Pochodzi z Polesia, mieszka w Gdyni. Obecnie na emeryturze. W wolnych chwilach współpracuje z naszym portalem. Ukończył Wyższą Szkołę Handlu Morskiego w Sopocie i Wyższą Szkołę Filmową, Teatralną i Telewizyjną w Łodzi. Pracował w wielu mediach morskich. Przez cztery lata był też korespondentem Polskiego Radia i Telewizji w Afryce. Jest autorem serii filmów poświęconych Afryce i kilkuset programów podróżniczych „Dookoła świata”, ale największą sławę przyniosła mu realizacja „Latającego Holendra”. Ukazywał się on w TVP w latach 1967-1993 i był najpopularniejszą audycją morską w historii polskiej telewizji.”

Jej ostatnie zdanie świadczy o totalnej katastrofie jaka dokonuje się na naszych oczach. Okazało się, że po 1993 roku program stał się w TVP niepotrzebny, zamiast tego telewizja zajmuje się "Tańcami na lodzie", programami typu "You can dance" czy „telezakupy” i tym podobnymi równie "rozwijającymi" programami, bardzo poszerzającymi horyzonty i wyobraźnię. Szczególnie młodzieży. Komuś widać musi bardzo zależeć by Polacy zapomnieli o swojej morskiej historii i pasjach, koncentrując się wyłącznie na konsumpcji w hipermarketach.


  PRZEJDŹ NA FORUM