Tranzystory do zasilacza 13.8V
    sq6ade pisze:

    No to gruba sytuacja jak przywiera IN-OUT.
    A PDF powie co kupiec przyjmie na wiarę wesoły

    Trza zapodać zenerkę 3 Watową 5V1 i fuse w nowych konstrukszyn jęzor


Czasem są błędy w notach aplikacyjnych podzespołów, bywają erraty. Stabilizator był kupiony w sklepie, z pdf'em ze strony producenta porównałem go dopiero po awarii. Dopiero wtedy zauważyłem że chociażby grubość tej "blaszki" oraz "wcięcia" (w sumie już nie pamiętam czy wymiary "wcięć" w zalewie, kształt lub ich położenie) nie zgadzają się z wymiarami z pdf'a, logo zaś na oko było takie same. Myślę, że to była podróbka.

Nie wiem jak zrozumieć to o kupcu i wierze w przypadku np. zwykłego 7809.

Czy spotykasz często z zastosowaniem diody Zenera przy stabilizatorze napięcia w obudowie to-220 (np.7809)? (pomijam w pytaniu przypadki gdy ktoś kombinuje z napięciem wyjściowym inne niż nominalne) Ja nigdy ale to sprzęt powszechnego użytku. Może yaesu to stosuje. bardzo szczęśliwy Normalnie temat nie istnieje w przypadku typowego podzespołu.

Fuse czyli bezpiecznik? Był. W radiu. Nie zadziałał, bo to nie za duże natężęnie prądu uszkodziło radio. Uszkodziło je właśnie zbyt wysokie napięcie.

Oczywiście można zastosować crow bar czy jak to się tam nazywa albo jakiś inny układ może od energetyków lol ale nie ma potrzeby w przypadku normalnych podzespołów.

Dobra, nie wcinam się więcej, w sumie temat jest o czymś innym. Dla tych co myślą o nadnapięciowym zabezpieczeniu wyjścia zasilacza podaje namiar na diodę, może się przyda, a może nie, oglądanie nie powinno zaszkodzić: http://www.tme.eu/pl/details/bzy93-c15/diody-zenera-srubowe/#


  PRZEJDŹ NA FORUM