Zawody na KF
Czy to nie przesada?
    SP8LBK pisze:

Kolego SP9BVC
    Mnie jak szkolono to wlasnie mowiono ze pasmo 80 m jest pasmem szkoleniowym i tu sie uczy pracy .na pasmach
    Masz rację. Kak było kiedyś jak w klubie stała RBMka i 20m drutu za oknem. Też się tak uczyłem.
    Teraz mamy np 150kH pasma fonicznego na 40m, gdzie swobodnie można popracować przez całą dobę, nie biorąc udziału w zawodach.
    Chociaż nie. W wolnych miejscach siedzą operatorzy różnych ekspedycji i też przeszkadzają w szkoleniu.
    Co do wiedzy na temat pracy w zawodach to napisał już Marek.

Co to to sie absolutnie sie mylisz .Przeciez wiesz dokladnie a moze nie wiesz jaka czesc pasma jest przeznaczona do pracy DX-wej i na takich czestokliwosciach to sie normalnych QSO nie prowadzi .To samo dotyczy emisji digi mode . A jak zrobisz np. qso SSTV jak Ci wola CQ TEST ? Mozna powiedziec to pracuj w innym czasie a nie kiedy sa zawody OK ! ale w innej porze nie ma warunkow do pracy i jak pracowac ?