Jak zweryfikować oryginalność radiotelefonów Yaesu
Chińskie podróbki... jak nie popełnić błędu?
    hummer130 pisze:

Witam. Do końca nie rozumiem twojego postu. Mamy nie kupować? Czy zwalczać tą plagę podrób? Na zwalczanie nie mam czasu a zalanie rynku tymi produktami na pewno jest nie uniknione. I sam kupuje nieraz wynalazki z dalekiego wschodu w celach "badawczo rozwojowych"...aniołekA jeżeli chodzi o sprzęt radiowy to tylko przenośne chińczyki uwielbiam bo jak w plenerze się uszkodzą (spadną, utoną, zaleją się itp)żadna szkoda. Wszystko dobieramy do swoich potrzeb... A jak chcesz zwalczać sprzedawcę np. Hong kong'u? ...

Chodzi o świadomy wprowadzanie w błąd klientów przez potencjalnych sprzedawców. To co się dzieje w HK nie interesuje mnie, chodzi tylko o to, co się dzieje na rodzimym rynku. Czyli jeżeli kupujesz powiedzmy FT-857 Made in Japan, to ma to być z Yaesu a nie z KH/Chin. A jeśli jest inaczej, należy walczyć o swoje i naprostować sprzedawcę.

Świadomy wybór ryżowca nie ma w tym temacie zastosowania, tego nie poddajemy dyskusji, bo to jest świadoma decyzja kupującego. Decyduje się na ryżowca i ma pewność, że kupuje/dostaje ryżowca, ale jeżeli kupuje oryginał FT-857 a dostaje podróbkę z HK/Chin, wtedy ma zastosowanie w/w wątek.

Prościej już nie potrafię... oczko
    SP820126 pisze:

Ze sprzedawca z Hong Kongu nie trzeba walczyc bezposrednio, wystarczy ze ktos przeczyta nasze opinie o nim. Ten, kto juz kupi i stwierdzi, ze jest to dziadowszczyzna poda to dalej- poczta pantoflowa.
    Mirek

Dokładnie Mirku, dziadostwo samo się za pomocą opinii w sieci się wykluczy z rynku, a kto chce to mieć, jego sprawa. Nie namawiam do kupowania tylko i wyłącznie oryginałów, jeśli ktoś ma ochotę, jak to powiedziałeś na "dziadowszcztyznę", jego wybór. Ale jak na półce stoi oryginał i sprzedawca zapewnia o jego oryginalności, a później się okazuje, że chodzi to do d**y, to wtedy jest pole do dalszej walki i chodzi o to, żeby się dobrze do niej przygotować, a najlepiej przed samym zakupem mając urządzenie w ręku móc wstępnie oszacować z czym mamy do czynienia.