Windows Vista kontra Windows XP
weso造 Jak zobaczylem ten temat to bylem pewny ze Tomek sie tutaj odezwie weso造 weso造 Z Tomkiem swojego czasu na calkiem innym forum dyskutowalismy na temat Visty, dlatego porusze tylko kilka kwestii zwiazanych z naszym hobby weso造 Otoz, postanowilem uruchomic soundmodem i wykorzystac karte dzwiekowa jako tnc z UIVIEW czy z Paxonem. Odpalam soundmodemconfig, konfiguruje, zapisuje konfiguracje. Uruchamiam Flexnet i... zima Flexnet potrzebuje praw administratora (ale ja jestem administratorem). Cudowne UCE czy jak to sie tam nazywa ;] No to zaznaczam Run as administrator, odpalam Flexneta, ruszyl - alee...nie widzi konfiguracji, ktora wykreowalem. No tak - run as administrator dla soundmodemconfig - odpalam - tworze i zapisuje konfiguracje -- jest wreszcie dziala. Uruchamiam jakis program -- nie ma dostepu do Flexnetu. Szlag mnie zaczyna trafiac - ale run as administrator i...zadzialal weso造

W koncu mam juz wszystko. Czas na Loggera32 ;] Uruchamiam Loggera, konfiguruje, zapisuje dzienniki, wszystko gra. Z jakiegos powodu (juz teraz nie pamietam z jakiego) zaznaczam opcje run as administrator i odpalam Loggera -- ooo nie widzi konfiguracji. Zagladam do Program Files -- na prozno szukac w katalogu Logger32 moich danych.
Znajduje je pod dlugich poszukiwaniach w C:/Users/xxx/AppData/Local/VirtualStore/Program Files/Logger32
No i sie okazalo, ze jak pracuje jako administrator to dane sa wlasnie zapisywane do powyzszego katalogu, a jak pracuje jako administrator z opcja run as administrator to normalnie do C:/Program Files/Logger32. Dodam tylko, ze katalog AppData jest katalogiem ukrytym wiec przy normalnym przegladaniu katalogow go nie znajdziecie ;] Uczulam przy backupach w stylu - skopiuje sobie katalog z loggerem32 z Program Files lollol Mozna sie pozniej niemilo rozczarowac nie majac backupu w postaci adifa. Pomijam juz te pytania czy faktycznie chce odpalic program itd. itd. Juz sie nawet do tych durnowatych pytan przyzwyczailem, ale szlag mnie trafia - ze pracujac na koncie administratora nie jestem do konca administratorem, a jak juz nim zechce byc tak na prawde, to konfiguracja itd trafia w zupelnie inne miejsce.

Oczywiscie moge wylaczyc to UCE, co prawda w moim przypadku (Vista Home Basic) grzebiac w rejestrach, albo uzywajac jakiegos trzeciego softu - ale automatycznie pozbawiam sie zabezpieczen, ktore rzekomo maja mnie chronic.

P.s Poki co to Microsoft oficialnie sie przyznal ze Vista zostala wypuszczona na rynek za wczesnie, o czym swiadcza liczby sprzedanych egzemplarzy ;P

PRZEJD NA FORUM