Nieuczciwi handlujący / problem z transakcjami
Witam serdecznie,
W sieci pojawiło się kolejne zagrożenie ze strony nieuczciwych sprzedawców. Jeden z użytkowników Twitter'a David Alvarez ‏@d_WAJ15 pochodzący z Kalifornii upodobał sobie szczególnie na Twitter grupę radioamatorów jako potencjalnie łatwą do oszukania.
Oferuje radioamatorom urządzenia w bardzo korzystnych cenach prosząc o dokonanie przelewu za pomocą WESTERN UNION na konto swojej żony:
Payment Information
Receiver's Name: Alika Badua Alvarez
Address: 15090 La Palma Drive, Chino, CA 91710 Amount to Send: $1,800
W rzeczywistości nie posiada oferowanego sprzętu - załączone w jego mailach zdjęcia i opisy pochodzą z oryginalnych ogłoszeń sprzedających, które można odnaleźć w sieci, a podane imię odbiorcy przekazu WESTERN UNION to imię i nazwisko przestępcy czterokrotnie skazanego za przestępstwa seksualne w Kalifornii - dane z oficjalnych archiwów stanowych dostępnych w sieci.
Uniknąłem utraty 1800 USD dlatego, że dokładnie sprawdziłem fałszywego kontrahenta łącznie z próbą nawiązania kontaktu telefonicznego ze sprzedającym. Dowiedziałem sie jednak ostatnio, że jeden z Kolegów radioamatorów stracił w ten sposób 8000 PLN wysyłając przekaz pieniężny WESTERN UNION za nieistniejące radio do Anglii.
Uwaga Koledzy - w sieci jest wielu oszustów i dlatego najlepiej zabezpieczyć transakcję przez system płatności np. PayU, czy PayPal.
Pozdrawiam,
Darek SP3TLJ
www.sp3yde.pl


  PRZEJDŹ NA FORUM