Problem z literowaniem
Jeszcze raz napiszę, dla osób uważających post za nędzny.

Wiem, że prawidłowe literowanie to Sierra Papa 9 Kilo, natomiast jeśli stacja którą wołamy w dużym spletterze i pile-up'ie (patrzcie jakie fachowe słownictwo stosuję i na dodatek piszę bez błędów - coś tam wiem - koniec dygresji) kilka razy prosi o powtórzenie znaku, bo coś słyszy, ale nie odbiera w 100%, to zaczyna się kombinowanie z literowaniem. I wtedy pojawiają się Santiagi, Paragwaje, Zanzibary i te nieszczęsne Kilowaty.

Tylko upewnić się chciałem, że w środowisku krótkofalowców jak ktoś usłyszy "Kilowat" to zapisze literkę K. Bo mnie w szkołach zawsze uczono, że jak usłyszę "Kilowat" to mam zapisać KW.

Ot całe zamieszanie.

Ale w szufladce nieuka, młodziana bez kursu i co gorsza stażu nasłuchowego już jestem. Nie szkodzi, kto miał zrozumieć temat, zrozumiał go od pierwszego posta.

Naprawdę Panowie, nie zawsze trzeba się napinać i szukać ukrytego dna, wyszukiwać u innych błędów i głupoty. Można czasem zwyczajnie udzielić odpowiedzi zgodnie z całą swoją wiedzą i doświadczeniem - tylko trzeba chcieć. Jeśli nie, to czasami lepiej milczeć. To co mówimy świadczy o tym kto to mówi, nie o kimś innym.

Za dobre rady dziękuję.