MMANA-GAL
prośba o szybkie korepetycje
Prawdę mówiąc ta cewka 30uH może przybierać różne wymiary od np fi 1cm i L 1cm do wymiarów sporych. Ty decydujesz poprzez analizę parametrów, założeń, średnic, możliwości konstrukcyjnych itp itd w jaki sposób i jak ma być ona wykonana aby jej parametry wytrzymałościowe, dobroć itp. zostały spełnione. Program nie pokaże tobie jaką ta cewka 30uH powinna mieć długość czy średnice w tym rysunku i jej nie narysuje. Pomoże jedynie (obliczy) ile zwoi należy wykonać, jakiej średnicy, na jakim korpusie z jakimi odstępami itp. aby uzyskać te 30uH.
Podpowie w którym miejscu ma być umieszczona w antenie. Jej długość powinna być uwzględniona w długości elementu. Pewne korekty są później robione podczas uruchamiania.
Jak się przyjrzysz dokładnie to zauważysz że umieszczenie jej na w2b lub w2e wcale nie umieszcza jej zaraz z samgo początku lub końca przewodu w2. Zawsze za nią (czytaj z brzegu) jest "jakiś kawałek drutu". bardzo szczęśliwy

To powoduje że- jak w twoich przykładach jest malutka różnica w wynikach, gdyż w2c umieszcza ją pośrodku wire2 i jest idealnie po środku całej anteny a w2b nie oznacza że jest na samym końcu drutu - jak pisałem za nia jest jeszcze kawałek drutu. Dlatego w2b to nie idealne położenie środkowe ale jest delikatne niezauwarzalne jej przesunięcie. I tu segmentacja się zaczyna kłaniać. Ale do tego nie zaglądaj na teraz i pomijaj te różnice w wyliczeniach uznając je za te same.
Nie wiem czy coś wniosłem Jacek, jakieś masło maślane mi wyszło. bardzo szczęśliwy


  PRZEJDŹ NA FORUM