MMANA-GAL
prośba o szybkie korepetycje
Jacek musisz poczytać helpa uważnie ale:
Jesli podam np. dla cewki w3b to czy cewka 'przerwie' polaczenie miedzy poczatkiem w3 a przewodem ktory tam byl polaczony normalnie i 'wstawi sie' w to miejsce? Tak stanie się jeżeli w zakładce "Geometry" zaznaczysz ptaszkiem "Use loads"

Jesli wstawie source do w1c to czy nalezy rozumiec ze przewod 1 zostaje 'przeciety' w srodku i w tym miejscu podlacza sie linie zasilajaca? tak

Co jesli zasilanie podlacza sie do w1b - gdzie wowczas idzie drugi przewod z linii zasilajacej? jeżeli te pytanie zrozumiałem to do tego co jest podłączone do w1b.

No i na konkretnym przykladzie z projektu 'Tower GP 160 with HF Yagi-m.mma'

- jak jest tam podlaczone zasilanie? do w11b idzie jeszcze cewka i kondensator.. gdzie drugie konce L i C?
w tym przypadki do ziemi.


- czy w1 jest uziemiony, a jesli tak to z czego to wynika? Wyskość i położenie w virtualnej przestrzeni obrazuje między innymi parametr Z1 i Z2. Z2=11,5m czyli jeden koniec jest na wysokości 11.5m. Z2=0 tzn. że drugi koniec idzie do ziemi. Tak w przestrzeni trójwymiarowej X,Y,Z (amkniętej bryle przestrzennej) jest opisany, ale jest jedno ale. Aby ziemia była faktycznie przy tych Z1 i Z2 to w zakładce "Calculate" parametr pokazyjący dźwignięcie anteny na dowolną wysokośc "Add height" musi wynosić "0". Jeżeli dasz na 1 to dźwigniesz całą konstrukcję na wys 1m i parametry anteny będą śmieszne.bardzo szczęśliwy Tzn. nie będzie ona miał styku z ziemią czyli brak uziemnienia.


  PRZEJDŹ NA FORUM