Reaktywacja - zapraszam do Inowrocławia
No i stało się :
Koledzy przybyli zobaczyli i zdobyli serca dzieciaków.
Miałem przyjemność uczestniczyć wraz z członkami klubu SP2KCW w zajęciach Programu Radio Reaktywacja prowadzonego przez kolegów Pawła SQ5STS i Romana SP1GZL w Inowrocławiu. No i co z tego, a no nic pewnie takiego gdyby nie to że na dzień dzisiejszy mam 9 zgłoszeń wstąpienia do klubu, a o zapytaniach kiedy moglibyśmy takie lekcje przeprowadzić w innych szkołach nawet nie wspomnę.

Co do samych zajęć w skali od 1 do 6 to na pewno 10.
Zajęcia przeprowadzone w formie zabawy od godziny 11 do 16, ale ogrom wiedzy przekazany uczniom zadziwił nawet nauczycieli obecnych na spotkaniu. Fizyka ,doświadczenia z elektroniki, historia, zasady pracy na pasmach, telegrafia, łączności. A wszystko to przez 5 godzin z małymi przerwami. Żeby nie ograniczenia czasowe szkoły pewnie trwały by do wieczora bo dzieciaki nie bardzo chciały zakończyć zajęcia.
Paweł z Romanem odwalili kawał dobrej roboty i dziękujemy im za to w imieniu uczniów Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu i własnym.

Co dalej „
Czujemy się jak by nam ojciec wlał na goły t..k pasem. Pokazano nam w prosty sposób jak promować krótkofalarstwo.
Trzeba po prostu ruszyć d..e i opuścić swoje przytulne shacki wyposażone w nowiutkie radiotelefony z super zestawami anten i ścianami wytapetowanymi kartami qsl i zacząć rozmawiać z młodzieżą. Zachęcać pokazywać rozmawiać z młodzieżą o krótkofalarstwie a nie narzekać pomiędzy jednym dx a drugim że jest nas coraz mniej i młodzież nie garnie się do krótkofalarstwa.

Jeszcze raz kolegom Pawłowi SQ5STS i Romanowi SP1GZL dziękujemy. Za lekcję której przede wszystkim nam udzielili.

Amatorskie 73
Darek SP2UKD