Antena- kabel-analizator
Petroniuszu nie daj się zwariować. Koledzy odrobili już lekcję o tym że fider moze transformowac impedancję ale pomineli ćwiczenia rachunkowe wesoły
Wspomniane przez Ciebie długości kabli pomiarowych 25, 70 i 75cm w pomijalnym stopniu wpływają na wartość mierzonej w paśmie 20m impedancji.
Przypuszczam że różne wyniki pomiarów są efektem tego, że masz prawdopodobnie uszkodzenie w układzie zasilania anteny i te kable pomiarowe staja się promieniuąca częścia anteny.
Rozumiem że antena poprzednio pracowała poprawnie z dobrym dopasowaniem. Popieram opinię Mirka SP1NY proponuję i sprawdzic elementy układu zasilania a wskazania analizatora potraktowac jako monitor czy trafiłeś na uszkodzonie czy nie. Analizowanie wartości impedancji anteny z niesprawnym układem zasilania moim zdaniem do niczego nie prowadzi.

Andrzej SQ5GVY