Kosmiczny Gdańsk - 5 Paź - Sobota - Łącznosc z ARISS
    sp6fig pisze:

SP9MLI pisze:

Witajcie, przesyłam Wam informacje oficjalne.

KOSMICZNY GDAŃSK

Połączymy się i porozmawiamy z astronautami, którzy przebywają na orbicie okołoziemskiej na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej !

05.10.2013, godz. 13.00

--------

Ważne jest przełamywanie barier mentalnych, kruszenie niewiary w swoje możliwości. Na tym też polega edukacyjna i wychowawcza rola łączności ARISS.
      --------

Ja myślałem, ze program ARISS ma zachęcać do krótkofalarstwa młodych ludzi.
    Z programy tej łączności widać, ze uczy się dzieci juz na starcie cwaniactwa,
    pokazuje się jak zrobić łączność bez potrzeby posiadania radia.
    Dzieci usiądą przed komputerem i "pogadają" jak na skype.
    Po co chodzić na kurs, zdawać egzamin, ubiegać się po licencję ?
    Po co ?
    Wystarczy tablet, komóra i z astronautą można "pogadać" co mu się w nocy śniło.

Może się mylę ?

Marianie, też myślałem i myślę tak jak Ty na ten temat, ale kol. Armand, przy zdaje się poprzedniej takiej akcji uświadomił, a raczej próbował mnie uświadomić, bo zdania na ten temat nie zmieniłem.

Jeśli akcje rozmów z ISS mają zachęcać młodych do krótkofalarstwa, to powinny być realizowane WYŁĄCZNIE bezpośrednim łączem radiowym.
Młodzi powinni pomacać radio, mikrofon, oglądnąć przygotowany zestaw antenowy na tę okazję i zrobić QSO.
Robienie tego za pomocą telemostów uważam po młodzieżowemu za tzw. "kwas" i lepiej sobie darować takie akcje.