Start balonu z Piły Sobota 28.09 godz. 4:00!!!
437.700MHz - JO83JE
  SQ9ATC pisze:

  Artur, świetny pomysł z Ping-Pong RTTY! Proste i skuteczne.

  To i ja coś dorzucę do listy "to do"
  Jak już nadajnik pracuje i pig-ponguje, "ciągnie" prąd to czemu nie przesyłać informacji.
  Pod koniec ping-ponga (tuż przed nadawaniem RTTY) można nadawać ping-pongiem CW znak (470Hz wyżej będzie w negatywie wesoły.
  Jak balon osiągnie pewną wysokość i jest dużo energii (bo pracują solary) można poudziwniać np.
  - Po nadaniu ramki w 50bodach można zrobić QSY 1khz w bok i nadać tę samą ramkę ale 3 x szybciej - wersja dla mniej cierpliwych wesoły
  - Co 10 ramkę nadawać QRO, itd

  Myślę, że kolejne warszawskie balony będą miały włączone tego typu różne udziwnienia.
  Zobaczymy co z tego wyniknie... ale jeśli zrealizujemy 1/3 z listy pomysłów to i tak będzie duży sukces.
  Pod koniec naszej listy "to do" jest interaktywny tracker, któremu z ziemi będzie można wydawać komendy wesoły
  Nie ma bariery technologicznej, jest tylko jedna bariera... wolny czas na zabawy radiowe.

  Nie wiem czy widziałeś, SI4463 chodzi od 120Mhz... Dorji mają na nim zrobioną wersję trx-a na 70cm, ale jak się filtry usunie... to może być z tego pożytek.

  Przy okazji,
  Pisałeś o pico przemienniku, myślę że też będzie wesoły kiedy... nie wiadomo. Jak na razie pająk leży w szufladzie wesoły i czeka na polutowanie z folii mosiężnej super lekkiego pico filtra (notch-a).


Ja pracuje jeszcze nad jednym duzym projektem. Mianowicie tracker ktory nie tylko by nadawal ale i odbieral. Taki automat do robiena lacznosci cyfrowych. Łącznosci z automatem (nie mam pojecia jaki tracker mialby miec znak). Zapisywane byloby to w pamieci dodatkowej "duzej 1GB" micro SD. Wyluskanie znaku z RYRYRY to nie stanowilo by problemu, lokator brany by byl z pozycji gps, sila sygnalu by musiala byc jakos przeliczana z poprawnosci odbioru powtarzanych ramek (albo na stale 599wesoły) Nawet wykonalem w tym celu dwa trackery, ale na razie waskim gardlem jest jego zasilanie. To musze rozwiazac nie znam przyczyny dla ktorej solary nie podejmuja pracy, ale 5km i 6km to chyba za malo jak na jesien by ze slonca czerpac napiecie. Leo tez posial swoja pechowa trzynastkę. Moze to juz nie ta pora? Oto zdjecia tych trackerow.  PRZEJDŹ NA FORUM