TX-pasmo ponizej 160m
    SP8WJT pisze:

      SP5XMI pisze:

      Profesjonalne urządzenia na fale długie działają dobrze niezależnie od producenta. Rosjanie nigdy nie wyprodukowali żadnego amatorskiego urządzenia na 136kHz, nie zrobił tego żaden z krajów socjalistycznych, gdyż w tym czasie to pasmo nie było przydzielone radioamatorom. Także polityki tu nie mieszajmy.


    Oczywiście na tych pasmach przede wszystkim liczy się antena, ale ZSRR miał bardzo dobry odbiornik dla linii magistralnych na te częstotliwości, zapomniałem nazwy, ale był bardzo dobry, a synteza 1 Hz w tamtych czasach była ewenementem... O Radzieckich urządzenia wspomniałem tylko dlatego że widziałem na allegro odbiornik długofalowy z samolotu strategicznego, ten sprzęt jest złomowany i trafia do rąk krótkofalowcow... Na rosyjskich portalach można znaleźć opisy i schematy.

    Oczywiście ze amatorskiego nie wyprodukowali, nigdzie tego nie sugerowałem. Politykę zawszę będę dorabiał, bo nie lubię jak ktoś uprawia propagandę sukcesu, maluje trawę na zielono i zwyczajnie kłamie jak kapitaliści wesoły) W japońskich TRX pisze ze odbiornik pracuje od 100 kHz, tak, tylko potem czasami, małymi literkami piszę ze ma czułość po 100 uV wesoły) U mnie w Rzeszowie z trudem idzie na tym cudzie techniki odebrać PR1 na 225 kHz... Zwłaszcza jak polscy antystalinowcy wychowani na naukach JP-Bis rozwalili maszt w Gąbinie wesoły)

    @SP6CC proszę przeczytać jeszcze raz ze zrozumieniem co napisałem...



Oj tam , oj tam... A odbiornik radziecki nosi nazwę "GŁUBINA". Pasmo zawiera sie od 10 kHz do chyba 1 MHz. Pracował na wszystkim co miało związek z łodziami podwodnymi. Żeby z tego zrobić odbiornik komunikacyjny służyła przystawka ze zwykłego radia z wyciągnietym sygnałem pośredniej np.465 kHz.Podłączało sie to do specjalnego gniazda i nastrajało na 465 kHz. Szło to jak burza.cool


  PRZEJDŹ NA FORUM