Jak to jest z wiekiem
Panowie ale o co chodzi ? .Primo nawet jeżeli tata małej kupił licencje na targu w Chinatown to co z tego , nie nasza sprawa .Secundo i bardzo dobrze że siedzi przed radiem , nie ćpa , nie pije, nie robi sieczki z mózgu przed telewizorem , a bawi się w sposób taki jaki chce i może jest z tego DUMNA że inni rozmawiają z nią
i tylko tyle .
Guzik ją obchodzi jak zbudowane jest radio i czy ma pi filtr czy inne cholerstwo.
U nas w demokracji ludowej trzeba było mieć ogromną wiedzę o budowie trxa ,zdobyć części,i przez 5 lat budować go , żeby zrobić pierwsze QSO.Na zachodzie w owym czasie szło się do sklepu i kupowało radio za burżuazyjne zgniłe zielone.
W szkołach tak prywatnych jak i państwowych w Angli i Stanach są zajęcia dodatkowe z krótkofalarstwa
dotowane są z budżetów ARRL i RSGB .Rodzice zapisują dzieci i tyle .Od razu nie robi się z tego rzesza krótkofalowców ale paru z klasy zdobywa licencje .To czy później nie będzie to słomiany zapał to inna sprawa .
Cieszmy się że średnia wieku leci w dół a nie wzrasta do poziomu "ostatni gasi światło"