Yaesu FT-817 test - video
[VIDEO]
Witam.
Wzmacniacz HL-50B kupiłem na Ebay w USA. Po ocleniu i kosztach transportu wyszło niestety 1850zł. Czy warto? Ja jestem zadowolony. Jak pracuję z QRP nie zabieram go wcale. Jak jestem w domu to zawsze mogę go włączyć. Jest bardzo dobrze wykonany. Nie podłączyłem go kablem z 817-stką tylko vox w nim załącza TX-a. Nie jest to dobre rozwiązanie ale jeszcze nie kupiłem wtyku mini DIN bo go w Szczecinie nie ma podobno chwilowo. Do zestawu stosuję również Z11PRO2. Wydatek na wszystkie komponenty jest znaczny.
Ale:
Można zabrać tylko QRP, przy QRO mamy mniejszy pobór prądu niż przy 50W z FT-857, skrzynka Z11PRO2 działa pewnie przy 1W a pracuje do 125W. Po wsadzeniu bateryjki 9V działa już dwa miesiące nie muszę stosować dodatkowego zasilania.
Jeżeli chodzi o środek FT-817ND mam filtr SSB i oscylator stabilizowany termicznie. Mikrofon zmodyfikowałem przez zastosowanie zasilania mikrofonu pojemnościowego przez rezystor i kondensator do masy. Zastosowałem gumową trąbkę z mikrofonu czarnego od Motoroli GM300. PAsuje dobrze w srodku i nie trzeba robić modyfikacji.
  PRZEJDŹ NA FORUM