UT-20 do TS2000
zbieram informację na ten temat
Biorąc pod uwagę wywołany przed dziesięcioma dniami temat jestem zobowiązany do przekazania informacji o wynikach poszukiwań informacji oraz rezultacie ich zastosowania przy instalowaniu modułu UT-20 w TS2000 firmy Kenwood. Mimo, że na forum była tylko jedna informacja o wykonanym takim zabiegu to myślę, że moje doświadczenia w tym temacie mogą kolegów zainteresować.
Chciałem podziękować koledze Dawidowi SQ6EMM, który opublikował swoje doświadczenia związane z TS2000 na swojej stronie, które były niezmiernie pomocne przy dalszych moich pracach. Również dzięki bezpośredniemu kontaktowi (skype) wymienialiśmy się informacjami i rezultatami doświadczeń(http://hamradio.pl/sq6emm/docs/TS-2000_PL_SQ6EMM.pdf).
Wszystkie pozyskiwane informacje sprawdzałem na stronach internetowych oraz w korespondencji z serwisem Kenwood’a w USA. Ten ostatni był dosyć wstrzemięźliwy w udzielaniu informacji jednak bez entuzjazmu, ale uzyskiwałem potwierdzenie prawidłowości metod, które przyjąłem podczas realizacji tego zadania. Uzyskałem potwierdzenie informacji o tym, że nie ma możliwości, aby moduł zakupiony indywidualnie funkcjonował po włożeniu do urządzenia bez ingerencji w ustawienia (będzie funkcjonował nieoptymalnie, bez S-Metra i wskaźnika mocy wyjściowej przy ssb i fm oraz sygnałów IFgain, ALT, SQL oraz ustawień TX gain for power). Chyba, że wcześniej już ktoś ingerował w rejestry lub przypadkowo w procesie czyszczenia po testach fabrycznych pozostały jakieś ustawienia testowe rejestrów (co jest mało prawdopodobne). Kenwood coraz bardziej w tej części dopracowuje software (np. T2K 108 - ostatni ugrade) i hardware, tak żeby taka (indywidualna) instalacja była możliwa. Jednak twierdzą, że jeszcze nie jest to na tyle powtarzalne, aby można było robić taką operację automatycznie (powielając w procesie produkcyjnym określone ustawienia).
Biorąc pod uwagę ograniczenia w ilości tekstu (forum) chciałem przekazać następujące konkluzje:
1. jeżeli osoba, która podejmuje się tego zadania nie ma doświadczenia związanego ze znajomością programowania i obsługi komputera, niech tą operację powierzy zaufanej osobie, która takie umiejętności posiada lub wyśle urządzenia do serwisu w Belgii (ten mi polecano) – natomiast koszt zakupu modułu w USA wraz z instalacją w serwisie wynosi 539USD (???) plus transport w obydwie strony
2. całość operacji nie jest skomplikowana, jednak wymaga kojarzenia reakcji na zmiany w rejestrach ze skutkiem tych zmian w układach nadawczo odbiorczych
3. przy ustawieniu parametrów w rejestrach okazał się być pomocny IC T81E posiadający 1,2G służący (po przystosowaniu) jako „wzorcowy” (?) generator sygnału.
Mój TS2000 od wczoraj funkcjonuje na 1,2GHz tak jak na wszystkich pozostałych pasmach. „Nie święci garnki lepią”
Jeżeli będą koledzy zainteresowani bardziej szczegółowymi informacjami, w miarę wolnego czasu oraz zdobytej wiedzy będę starał się na nie odpowiedzieć.
Z poważaniem
Grzegorz SP6ITF[/b]


  PRZEJDŹ NA FORUM