Prezentacja w Janowicach Wielkich koło Jeleniej Góry
Miło mi poinformować, że w dniu 08.06.2013 w Ramach Programu RadioReaktywacja Klub SP6PCH zorganizował prezentację w temacie Krótkofalarstwo , tym razem odbyło się to w Gminnym Zespole Szkół w Janowicach Wielkich koło Jeleniej Góry.
Na spotkanie zaprosiliśmy SQ5STS Pawła i kolegów z Reaktywacji ,ze względu na ich doświadczenie w szkoleniu przyszłych adeptów krótkofalarstwa , dzień przed prezentacją przyjechało dwóch kolegów SQ5STS i SQ5FLP Piotr.
Z miejscowości Komarno wyjechaliśmy po śniadanku około godziny ósmej i na miejscu byliśmy 08:10 , natychmiast wzięliśmy się do roboty, aby przygotować sprzęt do pracy radiowej , czyli standardowo : stawianie anten i masztów , pomiary , pierwsze testy , SQ5STS Paweł wraz z SQ5FLP Piotrem przygotowali rzutnik multimedialny , stoły do przeprowadzenia doświadczeń, no i oczywiście też brali czynny udział w stawianiu anten , wszystkie przygotowania zakończone ok. 09:30, czyli na pół godziny przed zajęciami , przyznam się że do końca miałem tzw. pietra bo obawiałem się ile dzieciaków przyjdzie w dzień wolny od szkoły , i to było jedyne zmartwienie z mojej strony , gdy zbliżała się godzina dziesiąta zaczęło się zamieszanie wokół szkoły , rodzice przywożą swoje pociechy , przyjechały również dzieci ze Szkoły Nr.4 w Jeleniej Górze.
Godzina 10:00 SQ5STS Paweł rozpoczyna zajęcia od przywitania i od przedstawienia wszystkich kolegów krótkofalowców, którzy przybyli na to spotkanie , następnie już wg konspektu właściwe zajęcia , po zajęciach teoretycznych zajął się konkursem CW , wszyscy uczestnicy mocno zainteresowane tymi tematami , często słyszymy oklaski dla tych którzy odpowiadają prawidłowo , dzieci cieszą się z drobnych nagród , następnie przeprowadziliśmy konkurs na jak największą ilość odsłuchanych znaków , podzieliliśmy dzieci na dwie grupy …..dziewczyny przeciwko chłopcom oczywiście wygrały dziewczyny.
Następnie Paweł przygotował zainteresowane osoby do pierwszej w swoim młodym życiu rozmowy (QSO) , zgłosiło się sporo chętnych , na tyle wielu że brakło nam dyplomów wydrukowanych na tą okoliczność , trwało to wszystko do godz. 17:15 , wręczyliśmy dyplomy i dość sprawnie złożyliśmy sprzęt , następnie w drodze powrotnej zajechaliśmy zwiedzić Wieżę Widokową w Radomierzu w czym trochę nam przeszkodziła burza.
Chciałbym wymienić osoby które w dniu prezentacji mocno się zaangażowały w to przedsięwzięcie , za co serdecznie dziękuję:
SQ5STS Paweł , SQ5FLP Piotr , SQ5RTI Andrzej , SP6OPZ Henryk , SP6FRF Marek , SQ6FHW Kazimierz , SQ8MFN Darek , SO6AGK Piotr , jednocześnie dziękuję kolegom wizytującym i biorącym udział w naszych zajęciach :
SP6BXP Jerzy , SP6BGF Stanisław , SP6OW Waldemar , SP6GBR Kazimierz , SP6MEN Ryszard.
W naszym spotkaniu wzięło udział około pięćdziesięcioro dzieci ze swoim Dyrektorem Panem Mirosławem Wiśniewskim oraz Panią Anną Kowalską zajmującą się w tej szkole nauczaniem Fizyki , przyjechała też ze Szkoły Nr 4 w Jeleniej Górze Pani Małgorzata Budzikowska nauczycielka języka angielskiego wraz z grupą uczennic.
Klub Miłośników Radia oraz Łączności Dalekosiężnych Kotliny Jeleniogórskiej dziękuje wszystkim uczestnikom tego spotkania , a szczególnie Dyrekcji Szkoły za profesjonalne przygotowanie sali, w której odbyły się zajęcia.
Zdjęcia z prezentacji do wglądu na stronie klubowej SP6PCH

Pozdrowienia SQ6OU Rysiek
73’
PS Przepraszam za poślizg w opublikowaniu tego artykułu spowodowany sprawami osobistym.