SP9WAZ pisze: Szukam opisu stabilnego i przestrajanego BFO do pracy z tanim multibandowym rx-em AM
![](http://obrazki.elektroda.pl/2240164800_1371709114_thumb.jpg) pośrednia klasyczna 465, wpadł mi w ręce na złomie elektronicznym za symboliczną 1 zł ![wesoły](/emot/icon_smile.gif) świetna czułość , potrzebuje rx na 7. edit; Bardzo dziękuje za "odkrywcze" posty że można kupić gotowca typu degen , tecsun itp albo po co przerabiać ...
Witam...
Jak widzę dostałeś Kolego Andrzeju tyle "merytorycznych informacji", że zapewne już wiesz, co, po co i do czego to przypiąć?!
Cyt:To wogóle za mało danych, aby się merytorycznie odnieść ...?..! kon cyt...
Albo, cyt:Bez znajoności częstotliwości pośredniej tego radia nie dostaniesz mądrej odpowiedzi.kon cyt Taaa, pisze jak wół- pośrednia klasyczna 465 (fakt, Kolega nie podał, że kHz) Pasmo podane... Cyt: potrzebuje rx na 7... ( w domyśle MHz) Przysłowia są mądrością narodu! A jedno z nich prawi... MĄDREJ GŁOWIE DOŚĆ DWIE SŁOWIE!!! Więc jakie jeszcze mądre merytoryczne informacje są potrzebne???
Cyt:Wobec zapytania kolegi (licencjonowanego krótkofalowca) o schemat BFO do jakiegoś odbiornika brodcastingowego AM rozsądne zdanie jakie można tutaj wyrazić jest jedno - nie ma większego sensu czymś takim się trudzić. Nie te czasy i nie ta droga rozwojowa ...! Kon cyt...
Nie ma głupich pytań!!! Są tylko GŁUPIE odpowiedzi!!! A tych jak widać nie brakuje (odpowiedzi)... Twierdzisz Kolego,że nie te czasy i nie ta droga rozwojowa?!
To po kiego grzyba uczyć się pisać długopisem bądź piórem (zalecane) przecież mamy komputery!!! Według Twojej teorii, wystarczy posiąść umiejętność posługiwania się klawiaturą i już jest dobrze, tak? Nie drogi Kolego, nie jest dobrze!!! Bo człowiek nie zawsze ma, bądź będzie miał dostęp do klawiatury, czasami będzie musiał posługiwać się piórem, długopisem bądź palcem, i co wtedy???
Na całym świecie a i w Polsce również, Koledzy budują przeróżnej maści urządzenia elektroniczne, Ty za pewne powiesz: Nie te czasy i nie ta droga rozwojowa!
A co według Ciebie jest dobrą i prawidłową drogą rozwojową, uchyl rąbka swojej wiedzy tajemnej dla zacofanych takich jak ja...
Albo to- cyt:To BFO wg VK3YE na 3,5 jest świetnym pomysłem. O wiele stabilniejsze od VFO w kiepskim odbiorniku. Po dołożeniu powielacza x2 na jednym obwodzie harmoniczne będą słyszalne także na 14MHz. Zrobiłem kiedyś coś podobnego na przeciąganym rezonatorze ceramicznym i sygnał z niego podałem na bramki TTL, by dostać dużo harmonicznych. Generator taki pokrywał mi bez problemu 7 - 14 i 21MHz oraz pasma morskie. Nagle miejsca poza broadcastingami w Jowicie stały się pełne telegrafii i SSB...
Takich bzdur to zapewne i "dx-meni" z cymbał radia by nie wymyślili!!! Bo jak jest różnica między pasmem 3,7 MHz a 7 MHz w pracy BFO przy częstotliwości pośredniej 465 kHz (dla obydwu pasm częstotliwość BFO jest taka sama!!!), Koledze SP9WAZ chodzi o pasmo 7 MHz o schemat BFO, jakie powielanie? Czego? Jakiego VFO???
Co prawda BFO i VFO to są generatory, ale jeden i drugi spełnia inną rolę ( ale o tym to Koledzy krótkofalowcy na pewno wiedzą?!)
Czytając wiele tematów zawsze występuje ten sam problem: BICIE PIANY!!! Pytam- po co???? I odpowiem sobie tu i teraz, po prostu my nie potrafimy czytać, czytać ze zrozumieniem! Bo gdyby było inaczej nie było by tego polskiego piekiełka, które my tak kochamy!!!
A teraz czekam na biczowanie a nawet ukamienowanie, a co mi tam... ____________________________________
Pozdrawiam Józek...
|