Projekt małej anteny na pasmo 20m
typowo pokojowej zaprojektowanej w wolnym czasie
Tomku, antenę magnetyczną możesz powiesić w oknie od góry, a niekoniecznie stawiać na parapecie. Jeśli masz drewniane ramy okienne i szyby niemetalizowane to antena magnetyczna się świetnie stroi i działa całkiem nieźle. Rozumiem, że nie dasz rady wystawić na zewnątrz? Pewnie nie masz żadnego kwietnika ani niczego takiego, a szkoda, bo świetnie by się maskowało.
Przy tej mocy raczej kotu nie zaszkodzisz, dopóki nie będzie się do anteny dobierał z łapą. Zauważ, że antena taka ma dość ciekawą charakterystykę promieniowania, więc kot leżący pod nią będzie miał znacznie mniejsze natężenie pola niżby siedział bezpośrednio przy niej.
Edit - na 14MHz możesz z powodzeniem wykonać ją na dwa zwoje. Sprawność minimalnie mniejsza, ale za to mniejsza średnica i mniej wrażliwa na obecność obiektów obok.