Yaesu FT-847
O tym radiu.
Bardzo dziękuję,
wczoraj robiłem testy komunikacji CAT przy podłączonej CF-20 i pewne komendy działają, oczywiście jak CAT jest przełączony na COM (http://homepage.ntlworld.com/pnowland/FC-20.htm).
I looked at the idea of connecting both the FC-20 and the FT-847 to the PC, via two dedicated serial ports, and writing software to address both of them in conjunction, but concluded that this would entail far too much work making up the necessary new cable for the FC-20, discovering the protocol for communication with the tuner, and then integrating the whole thing with the necessary application software.
Jest to pewien pomysł - sterować FC-20 z PC i zasilanie FC-20 zrobić inaczej - ale mam pytanie czy kabel do FC-20 to tylko zasilanie i CAT? Czy jeszcze coś??????

W czasie testów Ikona Tuner może nawet pozostać włączona. CAT udaje się włączyć poleceniem z PC po COM, po resecie portu CAT w trybie Tuner, jednak radio tylko przyjmuje polecenia niczego nie wysyła wtedy. Odłączanie samego napięcia w gnieździe Tuner nie wiele daje, szkoda że nie ma tam bezpiecznika - trzeba działać delikatnie. Chętnie dodałbym bezpiecznik zasilania skrzynki FC-20 skoro nie ma tego w samym gnieździe mini DIN 8 pin. Samo zapalenie się ikony CAT wcale nie oznacza, że radio coś wysyła po CAT - tylko, że CAT coś odebrał z PC (komenda CAT on - manual). Gaśnie po wysłaniu komendy CAT off. Czy wtedy przełącza CAT na Tuner? Na pewno wciśnięcie przycisku Tuner to robi. CAT PC wtedy już milczy (aż do resetu CAT - z menu).

Czytam ciekawy materiał http://homepage.ntlworld.com/pnowland/FT-847.htm i zastanawiam się czy moje radio to wersja C2 czy nie?
oczko


Wracając do modyfikacji audio to najlepiej jednak działa zmodyfikowanie wejścia wzm oraz płytki sł.
Polega to na dodaniu dzielnika na wej wzm audio (PR 47k + 10uF/16V) oraz zmniejszeniu wartości rezystora 100 na płytce sł. o połowę. Wtedy poziom na wejściu wzm audio lekko zmniejszamy (korekta problemu regulacji). Zmniejszy to jeszcze słaby poziom w sł. -> trzeba zmniejszyć rezystor(y) na płytce z gniazdem sł. (równolegle do 100 dodajemy kolejne identyczne).

Samo dodanie rezystora szeregowo z głośnikiem (np. 33 om 1W) niestety zmusza do dużego wysterowania wzm co nie zawsze jest właściwe z powodu pojawiających się zniekształceń (przesterowanie wzm audio).


  PRZEJDŹ NA FORUM