Jak to jest w koncu z tymi telefonami?
Należy odróżnić promieniowanie mikrofalowe od promieniowania krótkofalowego. Nie ma dowodów na to, że przebywanie w zasięgu niejonizującego krótkofalowego promieniowania elektromagnetycznego ma jednoznacznie szkodliwy wpływ na organizm ludzki. Natomiast o szkodliwości mikrofal wiadomo od dawna. Jest to udowodnione klinicznie. Osoby przebywające w zasięgu mikrofal znacznie częściej zapadają na choroby nowotworowe. Promieniowanie to jest również niebezpieczne dla narządu wzroku. Skutki oddziaływania promieniowania mikrofalowego mogą objawiać sie po długim czasie, nawet po latach.
Telefony komórkowe co prawda promieniują niewielką mocą ale za to z niewielkiej odległości od głowy (oczu) rozmawiającego. A że natężenie pola elektromagnetycznego rośnie nieliniowo, to przy małych odległóściach , nawet przy niewielkich mocach wypromieniowanych, natężenie pola jest bardzo duże. Niestety, lobby opeatorów komórkowych nigdy nie dopuści do podania do publicznej wiadomości rzetelnych wyników badań naukowych. Nie mogą sobie na to pozwolić ze względów ekonomicznych.

Piotr