15 czerwca - Amateur Radio Kids Day
Prolog akcji Amateur Radio Kids Day mamy już za sobą.

Od 8 czerwca jest czynna stacja SN0KDD promująca to wydarzenie. Pierwsze wyjście w eter w tej edycji Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży miało miejsce przy okazji corocznego spotkania członków i sympatyków OT 27 w Ostrowie Wlkp.
Obecna na spotkaniu młodzież z naszej grupy ARISS (szkoła podstawowa i gimnazjum) zapewniła ciągłą pracę radiostacji, przeprowadzając kilkadziesiąt QSO z krajem i zagranicą. Dla kilku młodych operatorów był to pierwszy kontakt z mikrofonem, który zaliczyli w pokazowym stylu, pomimo tylko pobieżnego przeszkolenia przed samym podejściem do radia. Każdy z nich otrzymał na pamiątkę dyplom za uczestnictwo w Amateur Radio Kids Day.

Postaramy się aby stacja SN0KDD była czynna codziennie w godzinach popołudniowych, a w kulminacyjnym dniu 15 czerwca co najmniej od godzin rannych do 21:00.

Zachęcamy operatorów stacji klubowych do zaproszenia w tym dniu najmłodszych, opieki instruktorskiej nad nimi i "wypuszczenia ich w eter". Nadawców indywidualnych prosimy o wzmożoną aktywność i odpowiadanie na każde wywołanie podawane przez uczestników akcji. Pamiętajmy, że na radiostacjach klubowych tego dnia najprawdopodobniej będzie występowała rotacja młodych operatorów, stąd apel o wielokrotne QSO z ta samą stacją, jeśli tylko zauważymy taką zmianę. Miłą pamiątką dla każdego dziecka będzie Wasza karta QSL z adnotacją imienną rozmówcy obok znaku klubu.

Dla dalszego uprawiania krótkofalarstwa może służyć zachęta zdobywania dyplomów specjalnie przygotowanych dla młodych adeptów:

Dyplom Junior Okręgi Polskie
Dyplom JUNIOR AWARD
oraz wspomniany już, możliwy do wydrukowania we własnym zakresie i wręczany za samo uczestnictwo
Dyplom Amateur Radio Kids Day

Dodatkowo z największa satysfakcją mogę poinformować, że akcja krótkofalarskiego dnia dla dzieci zyskała sprzymierzeńców nie tylko wśród ludzi uprawiających to wspaniałe hobby. Kilka firm, dystrybutorów sprzętu radiokomunikacyjnego postanowiło przekazać nam na ten cel nieco drobnych upominków.

M.in. małej ale przydatnej niespodzianki może się spodziewać klub który w dniu 15 czerwca zaprosi do mikrofonu największą ilość dzieci i młodzieży.

Młody operator który przeprowadzi tego dnia największą liczbę QSO również zostanie uhonorowany prezentem, a część upominków rozlosujemy wśród dzieci które nadeślą swoje logi lub zostaną zgłoszone przez kierownika swojego klubu.

Prosimy o przesyłanie wszystkich informacji na adres klub@sp3pow.pl lub do Jurka SP3SLU, zastępcy Prezesa PZK ds. młodzieży.

Do usłyszenia na pasmach!