SPFF propozycja nowego regulaminu
  sp8obq pisze:

   sp4eoo pisze:

   Szanowny kolego Marku. Regulamin zawiera zapis w jaki sposób potwierdza się aktywność.
   W czasie kiedy pisałeś swoją odpowiedź, Twój log byłby już w bazie, wszyscy zainteresowani mieliby potwierdzenia i byłoby po temacie. Brak tu tylko jednego elementu - Twojego logu.

   Dodam jeszcze, że podawanie w czasie jakiejkolwiek aktywności terenowej oznaczenia SPFF i pojawienie się takiej informacji na clustrach, w większości przypadków podnosi ilość korespondentów. Natomiast nie wysłanie za taką aktywność logu do bazy aktywacji jest świadomym robieniem z korespondentów balona. I nie ma tu żadnego ale.
   Możesz teraz połączyć Twoją informację o aktywności za zamków i SPFF z powyższym i ocenić czy jest ok.
   Pozdrawiam
  To jest tak - dla porównania - jak by żądać dla potwierdzenia nowego kraju lub nowego kwadratu, zgłoszenia od ekspedycji lub wędrowca aktywującego jakiś obszar czy kwadrat, żeby korespondentom zaliczyć te łączności.
  Do tej pory wystarczyły potwierdzenia QSL i mam nadzieję, że tak pozostanie.

  Organizatorzy SPFF robią się bardziej papiescy od Papieża!

  Właśnie dlatego nie biorę udziału w takich imprezach. Nie lubię dodatkowej biurokracji, chociaż by i elektronicznej, ale jednak biurokracji. W pełni tu popieram kol. Kubę.

  Oczywiście jest to mój osobisty pogląd. Jestem tolerancyjny i nie mam za złe nikomu, że uczestniczy w SPFF.


Nic dodać i choć mam nie jedną wiosenkę za sobą biurokracja mnie przeraża ,co do aktywacji SPFF dlaczego nie kumulować delikwentowi ilości QSO ? (częstsze wyjazdy w to samo miejsce) ,potwierdzenie QSL'kami a jak ktoś chce to wysłać dziennik do organizatora i niech się on męczy (tak mają poważne dyplomy)może by wtedy przybyło członków pzk chodźby z racji obsługi qsl ?
Niestety u nas wszystkich traktuje się jak oszustów nawet w naszym hobby smutny


  PRZEJDŹ NA FORUM