Porozumienie MAiC z PZK w sprawie łączności EmCom
    sq6acm pisze:

Papier goni goni papier.

Same papiery i nic poza tym. Czy są stosowne procedury jak co i dlaczego. Przecież ktoś to dowodzi działaniami ratowniczymi nie dopuści na tereny działań ratowniczych krótkofalowców. Bo niby na jakiej podstawie. Na dzień dzisiejszy nawet strażacy ochotnicy muszą mieć stosowne badania lekarskie i szkolenia aby mógli działać nie wpominając o akcjach ratowniczych, gaśniczych czy poszukiwawczych. Czy znajdzie się dowodzący dzialaniami, który weźmie na siebie odpowiedzialność, za to, że wspierają akcję ludzie niewyszkoleni w działaniu w takich sytuacjach, nawet jeśli chodzi o przekazywanie infomacji.

Zawsze można wszystko negować.
Zresztą w wielu akcjach ochotnicy bez badań i szkoleń często wspierają służby ratownicze. Czy myślisz, że w czasie powodzi wszyscy układający worki z piaskiem mają na to pozwolenie od lekarza? CZy jak skoczę do wody by ratować tonącego, to ktoś zapyta mnie, czy mam kartę pływacką, a jeszcze lepiej żółty czepek? Przeważnie nie ma czasu na czekanie na "fachowca" z uprawnieniami.
Krótkofalowcy nie muszą wspierać ratowników w ich czynnościach fizycznych, będą po prostu zapewniać łączność. A w tym akurat to są wyszkoleni i doświadczeni.
Nie szukaj na siłę dziury w całym.
Piotr