Help Alinco DX70 potrzebny tranzystor FDA4
    sp7vtq pisze:

Witam . Mam radio Alinco DX70TH ale niestety uszkodziło się z mojej winy . Przy padającym deszczu i bardzo zjonizowanym powietrzu zachciało mi się wołać DX. Efekt - radio nadaje teraz z mocą ok 10w jedynie na 40m ma okolo 90w a na 80m 50w pozostale pasma mniej niż 10. Zacząłem szukać na płytce /filter board/ i znalazłem że jedna połówka tranzystora FDA4 jest chyba zwarta bo podaje caly czas napięcie na przekaźnik. Dlatego może ktoś z kolegów posiada taki tranzystor albo ma jakieś inne sugestie co do tego uszkodzenia. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Przepraszam ,że się dołączę.Nie wiedziałem ,że gadanie po burzy i w czasie deszczu,może uszkodzić radio.
Odebrałem właśnie z naprawy serwisowej selektywny przedwzmacniacz ,jedno wciśnięcie nośnej 5-10 W i tranzystor uwalony od strzału.
To też zjonizowane powietrze? Ciekawe ,że nic innego nigdy nie zniszczyłem tylko to jedno pudło się wściekło na mnie chyba.
Jacek