Zawody wyciągania g... z wody.
PGA-TEST tura kwietniowa 2013
    sp2ayc pisze:

sq6ade pisze:

[
      Jak rozpoznajecie wiek po głosie korespondenta (bardzo krótkie wejście jak w tytule) lub konkretną osobę na zaszumionym i zasyfionym qrm paśmie KF na tragicznej w odsłuchu emisji SSB. ??

Ja mam świadomość, że tylko FM jest w staniezaspokoić Twoje potrzeby odnośnie jakosci transmisji, ale uwierz, ze są ludzie posiadający dar dobrego słuchu, którzy nie tylko z szumu wyłowią treść korespondencji, ale po kilku usłyszanych słowach są w stanie rozpoznać operatora stacji, pod warunkiem, że często go wcześniej słuchali.
    Piotr

Trzymając się tematu.

Jak rozpoznać kogoś po 2,3 złośliwych słowach wypowiedzianych po "zawodowym" wywołaniu na
wąskiej kiszce SSB gdzie ton głosu zależy od 2 urządzeń po stronie nadawcy i odbiorcy ?
Kto ma taki refleks i pamięć głosów że w try miga złapie tonację głosu szkodnika nie znając jej z natury ?
Kto zna głos korespondenta z natury jako pewny punkt odniesienia ?

No chyba że ktoś rozpoznaje szkodnika po typowych słowach jakimi odpowiada złośliwie.

Co do FM. Tu po samym naciśnięciu PTT przez znajomą stację można ją rozpoznać. Tak tak wesoły