Nasłuch i posiadanie radia
W dwóch słowach: szkoda czasu.
Policja i inne służby mówią dość specyficznym żargonem, zasób słów jest bardzo ograniczony, dostosowany do potrzeb danej służby - w sumie nic ciekawego. Szkoda czasu na to pasmo. Zbuduj lepiej dobrą antenę i słuchaj na KF, tam nadal się sporo dzieje i jest o wiele ciekawsze od "domowej" u Józka czy "zakłócenia ciszy nocnej" gdzieś tam.
Więcej się nauczysz słuchając na KF i będzie to z pożytkiem dla Twojego hobby. Niekoniecznie mówię tu o słuchaniu 3.715 MHz (choć też ciekawe czasami), chodzi mi raczej o wyższe pasma, także broadcastingowe. Pomyśl o nasłuchu emisji cyfrowych, zwłaszcza RTTY i PSK31. Do słuchania na KF na początek wystarczy Degen czy Sony ICF-7600 (można upolować poniżej 300zł na Allegro) i antena model DWZO 10 oczko (10 metrów drutu wystawionych za okno).